BIP

BIP - archiwum

Baner Test 1

Baner Test 2

News

Baner Test 3

Ankieta

Twój ulubiony dzień w szkole to:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

Życie szkoły
28 października Szkołę Podstawową w Węzinie odwiedzili ratownicy z Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panowie przeprowadzili pogadankę ze wszystkimi uczniami szkoły na temat: „Bezpieczeństwo i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” . Dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz jak wezwać pomoc specjalistyczną. Następnie brały udział w ćwiczeniach mających na celu naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci uczyły się: jak wykonać ocenę osoby nieprzytomnej; jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze; jak ułożyć nieprzytomnego, oddychającego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczniowie z zaangażowaniem i pilnością słuchali ratowników i wykonywali ich polecenia.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Apele i uroczystości
Dnia 22 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej przeżywali wielką uroczystość - Ślubowanie - umowne wejście w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Węzinie.

DZIEŃ PAPIESKI

Apele i uroczystości
W dniu 16 października 2015 roku - dokładnie w 37 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra - odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczne - XV już obchody tego święta - przebiegały pod hasłem: JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY. Obchody tego szczególnego dnia w życiu społeczności szkolnej, wypełnił montaż słowno-muzyczny przybliżający wybrane zagadnienia z nauczania papieskiego na temat rodziny, który zaprezentowali uczniowie klasy VI pod opieką p. Renaty Kur.
Święty Jan Paweł II w swoim nauczaniu wiele razy dawał dowód na to, że rodzina jest szczególnie ważna w życiu każdego człowieka. W „Liście do Rodzin” z 1994 roku Ojciec Święty napisał: „Pośród (...) wielu dróg, którymi chodzi człowiek, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą". Słowa Świętego Jana Pawła II wciąż pozostają aktualne, kolejne pokolenia czerpią z nich z nich siłę, mądrość, szukają w nich drogowskazów życia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Apele i uroczystości
14. października, jak co dzień, zjawiliśmy się w szkole. Dzień był jednak niezwykły - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

WYCIECZKA DO FROMBORKA

Życie szkoły
9 października wybraliśmy się śladami Mikołaja Kopernika do Fromborka.
Prawie wszyscy uczniowie oglądali gwiazdy w planetarium, słuchali koncertu organowego i wdrapywali się wysoko nadi ziemię, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Zapraszamy do galerii zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.02
384,225 Unikalnych wizyt