BIP

BIP - archiwum

Baner Test 1

Baner Test 2

News

Baner Test 3

Ankieta

Twój ulubiony dzień w szkole to:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin

News

NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA
Konkursy
Szkolne parapety w październiku zapełniły się pięknymi dyniami. Nasi uczniowie starannie je ozdabiali, aby wygrać konkurs na „Najpiękniejszą dynię”. W sumie w konkursie wzięło udział 38 dzieci z klas 0-VI. Pomysłów na ozdobienie dyni było wiele, jeden ciekawszy od drugiego, dlatego bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Wyróżniono i nagrodzono aż 18 wyjątkowo pięknych dyń. Zaszczytne I miejsca zajęli ex aequo:
Szymon Tyżyk kl. III
Agata Zaleska kl. I
Amelia Denka kl. III
Jakub Olejniczak kl. I
Mateusz Mrozek kl. V

Zapraszamy do galerii zdjęć Link


Obchody Halloween Link
· admin dnia listopad 11 2015 19:47:34 · Drukuj
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI
Życie szkoły
28 października Szkołę Podstawową w Węzinie odwiedzili ratownicy z Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panowie przeprowadzili pogadankę ze wszystkimi uczniami szkoły na temat: „Bezpieczeństwo i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” . Dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz jak wezwać pomoc specjalistyczną. Następnie brały udział w ćwiczeniach mających na celu naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci uczyły się: jak wykonać ocenę osoby nieprzytomnej; jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze; jak ułożyć nieprzytomnego, oddychającego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczniowie z zaangażowaniem i pilnością słuchali ratowników i wykonywali ich polecenia.
· admin dnia listopad 11 2015 19:46:53 · Drukuj
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
Apele i uroczystości
Dnia 22 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej przeżywali wielką uroczystość - Ślubowanie - umowne wejście w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Węzinie.
· admin dnia listopad 11 2015 19:46:13
Czytaj więcej · 393 czytań · Drukuj
DZIEŃ PAPIESKI
Apele i uroczystości
W dniu 16 października 2015 roku - dokładnie w 37 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra - odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczne - XV już obchody tego święta - przebiegały pod hasłem: JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY. Obchody tego szczególnego dnia w życiu społeczności szkolnej, wypełnił montaż słowno-muzyczny przybliżający wybrane zagadnienia z nauczania papieskiego na temat rodziny, który zaprezentowali uczniowie klasy VI pod opieką p. Renaty Kur.
Święty Jan Paweł II w swoim nauczaniu wiele razy dawał dowód na to, że rodzina jest szczególnie ważna w życiu każdego człowieka. W „Liście do Rodzin” z 1994 roku Ojciec Święty napisał: „Pośród (...) wielu dróg, którymi chodzi człowiek, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą". Słowa Świętego Jana Pawła II wciąż pozostają aktualne, kolejne pokolenia czerpią z nich z nich siłę, mądrość, szukają w nich drogowskazów życia.
· admin dnia listopad 11 2015 19:45:34
0 komentarzy · 317 czytań · Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Apele i uroczystości
14. października, jak co dzień, zjawiliśmy się w szkole. Dzień był jednak niezwykły - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
· admin dnia październik 14 2015 21:54:22
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 377 czytań · Drukuj
WYCIECZKA DO FROMBORKA
Życie szkoły
9 października wybraliśmy się śladami Mikołaja Kopernika do Fromborka.
Prawie wszyscy uczniowie oglądali gwiazdy w planetarium, słuchali koncertu organowego i wdrapywali się wysoko nadi ziemię, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Zapraszamy do galerii zdjęć
· admin dnia październik 14 2015 21:52:39
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 315 czytań · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.01
371,279 Unikalnych wizyt