BIP

BIP - archiwum

Baner Test 1

Baner Test 2

News

Baner Test 3

Ankieta

Twój ulubiony dzień w szkole to:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin

Walentynki

Życie szkoły
Walentynkowy Mini Playback Show już po raz kolejny cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku, zdaniem publiczność, najlepiej zaprezentowały się: Weronika Kościanek i Patrycja Dąbrowska z klasy VI
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych, kolorowych i pełnych choreografii występów.

Zabawa choinkowe

Życie szkoły
Królewny i rycerze zawitali do naszej szkoły

Kulig

Życie szkoły
Może i zimy w tym roku nie było, ale specjalnie przed feriami dla naszych dzieci spadło na tyle dużo śniegu, że konie spokojnie mogły pociągnąć sanie.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Konkursy
Nasze uczennice wystłapiły 17 stycznia w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Honorowy patronat nad Koncertem objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zapraszamy do galerii zdjęć Link

WIGILIA SZKOLNA

Apele i uroczystości
Zapraszamy do galerii zdjęć Link

X-MAS SONG COMPETITION

KonkursyZapraszamy do galerii zdjęć Link

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Życie szkoły
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Z tej to okazji „zerówiaki” oraz „pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej w Węzinie licznie przybyły na 113 urodziny misia. Na dzieci czekały liczne zagadki, konkursy, quizy, tańce i pląsy oraz pyszne „co nie co”.


Zapraszamy do galerii zdjęć Link

NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA

Konkursy
Szkolne parapety w październiku zapełniły się pięknymi dyniami. Nasi uczniowie starannie je ozdabiali, aby wygrać konkurs na „Najpiękniejszą dynię”. W sumie w konkursie wzięło udział 38 dzieci z klas 0-VI. Pomysłów na ozdobienie dyni było wiele, jeden ciekawszy od drugiego, dlatego bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Wyróżniono i nagrodzono aż 18 wyjątkowo pięknych dyń. Zaszczytne I miejsca zajęli ex aequo:
Szymon Tyżyk kl. III
Agata Zaleska kl. I
Amelia Denka kl. III
Jakub Olejniczak kl. I
Mateusz Mrozek kl. V

Zapraszamy do galerii zdjęć Link


Obchody Halloween Link

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

Życie szkoły
28 października Szkołę Podstawową w Węzinie odwiedzili ratownicy z Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Panowie przeprowadzili pogadankę ze wszystkimi uczniami szkoły na temat: „Bezpieczeństwo i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” . Dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz jak wezwać pomoc specjalistyczną. Następnie brały udział w ćwiczeniach mających na celu naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci uczyły się: jak wykonać ocenę osoby nieprzytomnej; jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze; jak ułożyć nieprzytomnego, oddychającego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczniowie z zaangażowaniem i pilnością słuchali ratowników i wykonywali ich polecenia.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Apele i uroczystości
Dnia 22 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej przeżywali wielką uroczystość - Ślubowanie - umowne wejście w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Węzinie.

DZIEŃ PAPIESKI

Apele i uroczystości
W dniu 16 października 2015 roku - dokładnie w 37 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra - odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczne - XV już obchody tego święta - przebiegały pod hasłem: JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY. Obchody tego szczególnego dnia w życiu społeczności szkolnej, wypełnił montaż słowno-muzyczny przybliżający wybrane zagadnienia z nauczania papieskiego na temat rodziny, który zaprezentowali uczniowie klasy VI pod opieką p. Renaty Kur.
Święty Jan Paweł II w swoim nauczaniu wiele razy dawał dowód na to, że rodzina jest szczególnie ważna w życiu każdego człowieka. W „Liście do Rodzin” z 1994 roku Ojciec Święty napisał: „Pośród (...) wielu dróg, którymi chodzi człowiek, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą". Słowa Świętego Jana Pawła II wciąż pozostają aktualne, kolejne pokolenia czerpią z nich z nich siłę, mądrość, szukają w nich drogowskazów życia.
Wygenerowano w sekund: 0.02
509,393 Unikalnych wizyt