MAM TALENT

Pierwszy dzień wiosny

WIECZOREK POETYCKI

Życie szkoły
W środę 9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Węzinie mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile podczas Wieczorku Poetyckiego, zorganizowanego przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Komorowie Żuławskim, którą reprezentowała Pani Beata Wąsik. Spotkanie uświetniła swoją obecnością lokalna poetka, Pani Zofia Szydzik. W przygotowanej z tej okazji sali zgromadziły się dzieci z klas IV-VI. Piętnaścioro z nich zaprezentowało swoje ulubione utwory poetyckie. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i sercem interpretowali dzieła znanych i mniej znanych poetów polskich. W spotkaniu uczestniczyło troje dzieci z klasy trzeciej, które popisały się dużymi umiejętnościami recytatorskimi Deklamowanym wierszom towarzyszyły dźwięki subtelnej muzyki oraz specjalnie dobrana grafika. Szeroki zakres tematyczny wprowadził wszystkich obecnych w magiczny świat poezji. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ naszego gościa, Pani Zofii Szydzik, która zapoznała uczniów ze swoją twórczością oraz rozdała morze autografów.
Kameralna atmosfera spotkania przy świecach i duże zainteresowanie uczniów skłaniają do kontynuacji przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć Link

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Życie szkoły
W poniedziałek (22.02) uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach przyrody prowadzonych przez hodowców egzotycznych zwierząt pp. Barbarę Czuber i Jarosława Rejmera.(firma „Modliszka” z Torunia).
Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w mini-zoo pełne egzotycznych owadów, pajęczaków i przerażających wijów. Zza szyb terrarium z zaciekawieniem zerkał - każdym okiem z osobna-zlewający się z tłem kameleon. Sympatyczne gekony pozowały do zdjęć przybierając oryginalne i gimnastycznie wyszukane pozy. Dzieci bardzo „przeżywały”.
kontakt ze światem przyrody, niektóre nawet zakupiły patyczaka i straszyka.

galeria zdjęć Link

Życie szkoły
Walentynkowy Mini Playback Show już po raz kolejny cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku, zdaniem publiczność, najlepiej zaprezentowały się: Weronika Kościanek i Patrycja Dąbrowska z klasy VI
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych, kolorowych i pełnych choreografii występów.

Zabawa choinkowe

Życie szkoły
Królewny i rycerze zawitali do naszej szkoły

Kulig

Życie szkoły
Może i zimy w tym roku nie było, ale specjalnie przed feriami dla naszych dzieci spadło na tyle dużo śniegu, że konie spokojnie mogły pociągnąć sanie.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Konkursy
Nasze uczennice wystłapiły 17 stycznia w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Honorowy patronat nad Koncertem objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

WIGILIA SZKOLNA

Apele i uroczystości

X-MAS SONG COMPETITION

KonkursyZapraszamy do galerii zdjęć Link

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Życie szkoły
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Z tej to okazji „zerówiaki” oraz „pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej w Węzinie licznie przybyły na 113 urodziny misia. Na dzieci czekały liczne zagadki, konkursy, quizy, tańce i pląsy oraz pyszne „co nie co”.