Realizacja Projektu "Let`s go"

Programy realizowane w ramach projektów unijnychRealizacja projektu partnerskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego „ART-KOM” z Gminą Elbląg pn. „LET`S GO-program zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Wiejskiej Elbląg”.

Ptakoliczenie

Życie szkołyEUROPEJSKIE DNI PTAKÓW

Mini Ogrod Botaniczny

WFOŚiGWNasza szkoła korzysta z dofinansowania WFOŚiGW przy tworzeniu Mini Ogrodu Botanicznego

EKOLOGIA

Nasze działania przyrodniczo-ekologiczne od września 2016r

WARSZTATY SEROWARSTWA

Życie szkołyW środę 18 maja uczniowe klas V i VI mieli okazję uczestniczyć w warsztatach serowarstwa. Samodzielnie przygotowali sery podpuszczkowe oraz oscypki.
Zapraszamy do galerii zdjęć Link

1050-LECIE CHRZTU POLSKI

Apele i uroczystościZapraszamy do galerii zdjęć Link

DZIEŃ ZIEMII

Życie szkołyZapraszamy do galerii zdjęć Link

MAM TALENT

KonkursyZapraszamy do galerii zdjęć Link

Pierwszy dzień wiosny

Zapraszamy do galerii zdjęć Link

WIECZOREK POETYCKI

Życie szkoły
W środę 9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Węzinie mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile podczas Wieczorku Poetyckiego, zorganizowanego przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Komorowie Żuławskim, którą reprezentowała Pani Beata Wąsik. Spotkanie uświetniła swoją obecnością lokalna poetka, Pani Zofia Szydzik. W przygotowanej z tej okazji sali zgromadziły się dzieci z klas IV-VI. Piętnaścioro z nich zaprezentowało swoje ulubione utwory poetyckie. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i sercem interpretowali dzieła znanych i mniej znanych poetów polskich. W spotkaniu uczestniczyło troje dzieci z klasy trzeciej, które popisały się dużymi umiejętnościami recytatorskimi Deklamowanym wierszom towarzyszyły dźwięki subtelnej muzyki oraz specjalnie dobrana grafika. Szeroki zakres tematyczny wprowadził wszystkich obecnych w magiczny świat poezji. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ naszego gościa, Pani Zofii Szydzik, która zapoznała uczniów ze swoją twórczością oraz rozdała morze autografów.
Kameralna atmosfera spotkania przy świecach i duże zainteresowanie uczniów skłaniają do kontynuacji przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć Link

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Życie szkoły
W poniedziałek (22.02) uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach przyrody prowadzonych przez hodowców egzotycznych zwierząt pp. Barbarę Czuber i Jarosława Rejmera.(firma „Modliszka” z Torunia).
Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w mini-zoo pełne egzotycznych owadów, pajęczaków i przerażających wijów. Zza szyb terrarium z zaciekawieniem zerkał - każdym okiem z osobna-zlewający się z tłem kameleon. Sympatyczne gekony pozowały do zdjęć przybierając oryginalne i gimnastycznie wyszukane pozy. Dzieci bardzo „przeżywały”.
kontakt ze światem przyrody, niektóre nawet zakupiły patyczaka i straszyka.

galeria zdjęć Link