BIP

BIP - archiwum

Baner Test 1

Baner Test 2

News

Baner Test 3

Ankieta

Twój ulubiony dzień w szkole to:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin

EKOLOGIA

Życie szkołyNasze działania przyrodniczo-ekologiczne od września 2016r
17 września 2016r. - ,,Sprzątanie Świata” – chętni uczniowie, pod opieką pań - Jolanty Boss i Renaty Kur razem z myśliwymi z Koła Łowieckiego ,,Ponowa” - sprzątali las w okolicy wsi Przezmark. Po pracy było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz pogawędki z myśliwymi.

30 września liczyliśmy ptaki w ramach akcji pn. ,,Europejskie Dni Ptaków” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Szkolnym organizatorem spaceru, który odbył się wzdłuż rzeki Wąskiej, była Jolanta Boss.
10 października - ,,Święto Drzewa” – już po raz czternasty nasza szkoła bierze czynny udział w tej akcji. Tym razem uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie wiedzy pt. ,,Znam te drzewa”, a klasa druga tworzyła prace plastyczne ,,Drzewo w jesiennej szacie”.
W październiku zbieraliśmy kasztany i żołędzie (110kg), które przekazaliśmy zaprzyjaźnionym myśliwym z ,,Ponowy”.
W listopadzie wspólnie z panią Renatą Kur zorganizowałyśmy zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska ,,Psi raj” w Pasłęku.
Od września do połowy listopada na niezagospodarowanym terenie między budynkami szkolnymi powstał Przyszkolny Mini Ogród Botaniczny. W akcję tworzenia patia włączyli się rodzice. Fundusze na zakup drzew i krzewów otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Projekt aranżacji zielenią ogrodu przygotował dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Elblągu mgr inż. Leon Jerzy Budzisiak. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne nie udało nam się wykonać wszystkich zaplanowanych działań. Mamy nadzieję, że na dalsze prace związane z ogrodem również otrzymamy środki finansowe, a rodzice w dalszym ciągu nie odmówią nam pomocy. W miarę pozyskiwanych środków finansowych ogród będzie rozrastał się w kolejnych latach. Nasi uczniowie będą mogli odbywać ,,zielone lekcje”.
Zima – to trudny czas dla ptaków. Wieś, ale o pokarm bardzo trudno. Nasi uczniowie przynieśli zboże, a ja kupiłam słonecznik. Odkąd nastały mrozy i spadł śnieg codziennie dokarmiamy ptaki w karmniku. Jest to doskonała okazja do obserwacji ptaków z bliska. W czasie ferii - 27 stycznia (piątek) organizuję spacer po najbliższej okolicy. Po raz kolejny będziemy obserwować i liczyć napotkane ptaki w ramach akcji ,,Zimowe Ptakoliczenie 2017”, której głównym organizatorem jest OTOP. Obserwacja ptaków przy karmniku dostarczy nam nie tylko wiele przyjemności, ale również przyczyni się do pogłębienia naszej wiedzy o ptasim życiu. Organizator wszystkich działań przyrodniczo-ekologicznych w naszej szkole – Jolanta Boss

Galeria zdjęć Link
Wygenerowano w sekund: 0.02
509,354 Unikalnych wizyt