WIECZOREK POETYCKI

Życie szkoły
W środę 9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Węzinie mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile podczas Wieczorku Poetyckiego, zorganizowanego przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Komorowie Żuławskim, którą reprezentowała Pani Beata Wąsik. Spotkanie uświetniła swoją obecnością lokalna poetka, Pani Zofia Szydzik. W przygotowanej z tej okazji sali zgromadziły się dzieci z klas IV-VI. Piętnaścioro z nich zaprezentowało swoje ulubione utwory poetyckie. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i sercem interpretowali dzieła znanych i mniej znanych poetów polskich. W spotkaniu uczestniczyło troje dzieci z klasy trzeciej, które popisały się dużymi umiejętnościami recytatorskimi Deklamowanym wierszom towarzyszyły dźwięki subtelnej muzyki oraz specjalnie dobrana grafika. Szeroki zakres tematyczny wprowadził wszystkich obecnych w magiczny świat poezji. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ naszego gościa, Pani Zofii Szydzik, która zapoznała uczniów ze swoją twórczością oraz rozdała morze autografów.
Kameralna atmosfera spotkania przy świecach i duże zainteresowanie uczniów skłaniają do kontynuacji przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć Link